שלום אורח, ברוכים הבאים לאתר
 
 

תקשורת בין כלבים ואנשים 

כלבים לומדים כל הזמן. כאשר האנשים שעימם, מתנהלים נכון ומתוך תקשורת ברורה ונעימה - כך החיים קלים ומאושרים יותר לכל הצדדים.
רצוי להתחיל לתרגל עם הכלב או הגור מוקדם ככל האפשר. גורים בני 6 שבועות ואילך לומדים ביעילות, כפי שילד קטן לומד שפה חדשה.
כמובן שבכל גיל כלבים יכולים ונהנים ללמוד!
 
הדרך הנכונה לגדל כלב בריא ושמח, הינה מתוך תקשורת ממנה יוצאים כולם מורווחים. הבסיס הפשוט ביותר, הינו חיזוק הפעולות של הכלב אותן אנו אוהבים.
הלימוד, נעשה מתוך שיתוף פעולה מלא של הכלב/ה, בשימוש בדרכים חכמות ועוצמתיות, מתוך הבנת הכלב/ה וצרכיו/ה.
 
דוגמה קטנה - נתינת תשומת לב לגור נמרץ, כאשר בחר לרבוץ בשקט לצידנו או במיטתו. צ'ופר, עצם / צעצוע לעיסה, ליטוף מרגיע או אפילו מילה טובה - יחזקו התנהגות זו ויגרמו לה להופיע בתדירות גבוהה יותר.
בדרך זו ילמד הגור להיות נינוח בבית ובחברתכם. כמובן שבשילוב עם לימוד מסודר של הפעולה הרצויה והתנהלות נכונה עימו, התוצאות יהיו מהירות יותר.
 
התנהגויות כגון קפיצות, תוקפנות, נביחות וכו' (או בשם הנפוץ שלהן "בעיות התנהגות") ניתנות לשינוי, גורים וכלבים לומדים להרגע ולהתנהג בצורה אל מול גירוי שהפחיד או הלהיב אותם.
 
ישנן אינספור טכניקות ודרכי עבודה לתרגול מדוייק בהתאמה לכלב ולבעליו. המשותף בינהן הוא הבנת צרכי שני הצדדים ותקשורת נכונה, שתביא לשינוי בהתנהגות הכלב, תוך שיתוף פעולה מבחירה עם בעליו (ללא כפיה).
בעבודה עצמה נעשה שימוש בכלים שונים כגון קליקר, מזון, צעצוע, מגע, הבנת שפת הגוף של הכלב ועוד.
מחוייבות ועקביות הבעלים הכרחית להצלחת התהליך.
 
שיטות האילוף המובילות בעולם כיום מבוססות על התניות חיוביות, שיטות אלו מוכחות מדעית ומביאות לתוצאות מעולות. מלבד אימון כלבי משפחה וטיפול ב"בעיות התנהגות", משתמשים בכלים אלו לאימון כלבי עבודה וספורט.
 
על מנת ללמד כלב ולחיות איתו באהבה, אין שום צורך בשימוש בפחד או כאב. להפך - שימוש בהם כלפי כלבים עלול להביא להחרפת התנהגויות בלתי רצויות, להגברת תוקפנות, חששנות ועוד.
תקשורת המבוססת על אמון, הבנת צרכי הכלב ולימוד נעים וחיובי של הרצוי, תביא לקשר הטוב ביותר ולכלב רגוע ובעל ביטחון, היודע ובוחר להתנהג בצורה התואמת את אורח חיינו.
 
העבודה מתבצעת באופן פרטני עם כלבים ובעליהם בבית הלקוח ובסביבתו, מומלץ מאוד שכל בני המשפחה יקחו חלק בתהליך, כל אחד על פי יכולתו.
כמו כן נערכים שיעורים בקבוצות לגורים וכלבים.
 
אחת לחודש מתקיימים מפגשי ייעוץ אישיים עם מאלפת הכלבים נעמה אריאל,
המפגשים הם עבור הכלבים ובעליהם, בנושא חינוך כלבים ופתרון בעיות התנהגות.
הייעוץ הוא אישי, ניתן בחינם ובתיאום מראש
.
 
אשמח להשיב לשאלות ותהיות (:
נעמה אריאל
054-8118528
 
כל הזכויות שמורות © 2022
 
Created by RightClick